Dlaczego warto mieć rękawiczki rowerowe?

2020-09-10

Wśród wielu mnie lub bardziej przydatnych gadżetów i dodatków do roweru, znaleźć można i takie, które mieć po prostu trzeba. Jednym z takich dodatków są z pewnością rękawiczki rowerowe. Co powoduje, że tak istotne jest ich posiadanie? Jakim cechami powinny się one również charakteryzować?

Dlaczego warto mieć rękawiczki rowerowe?

Często podczas jazdy na rowerze można spotkać innych rowerzystów, którzy posiadają na swoich dłoniach rękawiczki. Dlaczego z nich korzystają? Przede wszystkim stanowią one doskonałe zabezpieczenie na wypadek upadku z roweru. Dłonie będą tym elementem ciała, którym z pewności każdy podczas upadku będzie się starał podeprzeć, co bez rękawiczek zakończy się dla nich bardzo dotkliwymi uszkodzeniami. Nie można także zapominać, że rękawiczki rowerowe (https://www.dobrerowery.pl/rekawiczki-rowerowe) chronić będą skórę dłoni przed poparzeniami słonecznymi oraz odparzeniami pochodzącymi od uchwytów kierownicy.

Jaki powinny być rękawiczki na rower?

Czym jednak powinny się charakteryzować rękawiczki, które używane będą na rowerze? Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że muszą one być dobrane w idealnym rozmiarze. Nie można bowiem dopuścić do tego, aby się poruszały na dłoniach, co zmniejszy ich stabilność. Równie ważny jest materiał, z którego rękawiczki będą wykonane, tak aby po pierwsze dobrze przylegał do ciała, lecz również był przewiewny i mocny. Musi bowiem zabezpieczać dłonie na wypadek mechanicznego uszkodzenia, lecz również zapocenia skóry.