Rower na raty-czy to dobra opcja?

2019-09-02

Ceny rowerów dostępnych na rynku wahają się od kilkuset złotych do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu złotych. Te najdroższe modele przeznaczone są zwykle dla sportowców, ale osoby jeżdżące często rowerem zwykle wcześniej lub później dojrzewają do decyzji by kupić model z wyższej półki.

Dlaczego zakup droższego roweru ma sens?

Wśród osób niezbyt często korzystających z roweru często można się spotkać z poglądem, że nie warto zbyt wiele wydawać na rower. Jest to jednak błędny tok myślenia, bo cena roweru to nie cena ubrania, zwykle tylko w znikomej części zależy od marki. Droższe rowery to przede wszystkim lepsza jakość i podzespoły, dzięki którym nie można narzekać na komfort jazdy.

Jeżeli rower jest używany bardzo rzadko i to na krótkich odcinkach może nie warto dopłacać do lepszego modelu, chyba że przyczyną takiego stanu rzeczy jest właśnie zły komfort jazdy. Jednak jeśli rower jest wykorzystywany często, i choć od czasu do czasu na długich dystansach to warto do niego dołożyć dołożyć, a nawet kupić rower na raty. Lepsze nie tylko jakościowo, ale i technologicznie, podzespoły sprawią że jazda będzie o wiele bardziej komfortowa.

Raty bez przepłacania

Przy zakupie roweru na raty (https://www.dobrerowery.pl/rower-na-raty-jak-kupic.html) trzeba pamiętać, że ważne są nie tylko dane techniczne roweru, ale równie ważny jest całościowy koszt takiego zakupu. Nie zawsze wybór sklepu z najniższą ceną za rower jest opłacalny, bo oferty mogą się różnić również kosztem kredytowania. Dlatego warto porównać nie tylko ceny, ale również sumaryczną liczbę płatności, które w efekcie trzeba będzie zapłacić, ujmując w to nie tylko odsetki, ale również ewentualne wymagane ubezpieczenia i prowizje.