tanie rowery do miasta

Rower na krótkie dystansy

2018-11-14

Jazda rowerem staje się coraz popularna. Wiele osób rezygnuje z dojazdu do pracy samochodem i decyduje się na rower. Jest to nie tylko dużo bardziej ekonomiczne, ale też pozwala uniknąć korków. Dodatkowo każdy ruch wpływa pozytywnie na nasz organizm. Zatem jaki rower wybrać na dojazd do pracy?

Rodzaj nawierzchni a rower

Wybór roweru powinien być głównie uzależniony od trasy, czyli nawierzchni, po której będziemy się poruszać. Jeżeli głównie będziemy jeździć po asfalcie to idealnym rozwiązaniem będzie rower szosowy. Natomiast jeżeli chcemy mieć rower bardziej wszechstronny to warto kupić MTB. Dzięki temu niestraszna będzie nam także jazda przez skróty. Z kolei, jeżeli będziemy musieli jeździć w garniturze, czy marynarce to świetnym wyborem będzie rower miejski. Natomiast jeżeli planujemy po pracy pokonywać dłuższe dystanse rekreacyjnie to rower trekkingowy sprawdzi się idealnie.

Tani rower czy model prosto z salonu?

Rower to niemały wydatek. Jednoślad prosto z salonu będzie najlepszym rozwiązaniem. Często możemy liczyć na rabat oraz na gwarancje. Taki rower nie będzie poobijany i wszystkie części będzie miał nowe i nieużywane. Jednak jeżeli nie możemy sobie pozwolić na taki wydatek to tanie rowery – https://www.zico-bike.pl/rowery również mogą się okazać dobrym rozwiązaniem. Warto szukać okazji na lokalnych portalach ogłoszeniowych oraz społecznościowych. Często można spotkać oferty sprzedaży prawie nowych rowerów w bardzo atrakcyjnych cenach.