Odzież rowerowa – by jazda na rowerze była bardziej komfortowa

odzież na rower sklep

Odpowiednio dobrana odzież rowerowa z pewnością poprawi komfort jazdy. Jeśli na rower wsiadamy od czasu do czasu, to nie ma sensu inwestować w specjalną odzież – wystarczy zwykła odzież sportowa. Natomiast jeśli trochę więcej czasu spędzamy na rowerze, to warto zaopatrzyć się w odpowiednią odzież rowerową.

Odzież rowerowa – co daje?

Przede wszystkim ma zapewniać odpowiedni komfort podczas jazdy.
Odzież rowerowa musi być:
– wygodna,
– nie krępować ruchów,
– odprowadzać wilgoć,
– zapewniać izolacje termiczną,
– odpowiednio dopasowana.

Koszulka rowerowa

Wybierając koszulkę na rower należy dostosować do preferowanego przez nas rodzaju jazdy rowerowej. Inna koszulka będzie polecana do jazdy rekreacyjnej a inna do jazdy wyczynowej. Zawsze warto zwracać uwagę na jakość wykonania odzieży rowerowej. Zamek błyskawiczny nie powinien ocierać brody. Przyda się też kieszeń na plecach na różne drobiazgi (np. telefon, wodę) i podgumowany dół koszulki.

Spodenki na rower

Najlepiej, jeśli są odpowiednio elastyczne, Dostępne są modele z wkładką (tzw. pieluchą) chroniąca przed otarciami od siodełka – sprawdzają się na dłuższych trasach. Obcisłe spodenki z szelkami utrzymują spodenki na właściwym miejscu również poprawiając komfort jazdy. Podgumowany dół nogawek zwiększa przyczepność do skóry.

Kurtki rowerowe

Na chłodniejsze dni przydadzą się kurtki rowerowe. Najlepiej jeśli będzie ona lekka, przeciwdeszczowa i chroniąca od wiatru. Powinna mieć nieco dłuższe rękawy ze skróconym przodem a tyłem wydłużonym.