Odzież dla rowerzysty

Każdy, kto choć w miarę regularnie jeździ na rowerze, zdaje sobie sprawę, jak ważną kwestię stanowi dobór odpowiedniej odzieży. Warunki atmosferyczne nie zawsze dają się przewidzieć, a pogoda potrafi zmienić się w ułamku sekundy. Dlatego kolarz powinien być przygotowany na wszystko. Jak wybrać najlepszą odzież na dwa kółka?

Odzież dla kolarza – gdzie kupić?

Miejscem, gdzie rowerzyści mogą zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania, jest sklep rowerowy online taki jak www.zico-bike.pl. Zakupy w sieci mają jedną ogromną zaletę – można je zrobić bez wychodzenia z domu i w krótkim czasie zostają dostarczone pod same drzwi. W sklepach internetowych panuje o wiele większy wybór, niż w tych stacjonarnych, nierzadko można trafić na ciekawe promocje i okazje, pozwalające zaoszczędzić całkiem spore kwoty. Porównywarki internetowe pozwalają ponadto w łatwy i szybki sposób sprawdzić, gdzie upatrzoną rzecz można kupić najtaniej.

Odzież dla kolarza – jaka powinna być?

Kolarstwo jest sportem angażującym całe ciało i zwłaszcza wymagające trasy potrafią nieźle dać w kość. Dlatego najlepiej wybrać wysokiej jakości odzież, uszytą z materiałów zapewniających organizmowi termoregulację. Takie ubranie nie pozwoli zmarznąć w niskich temperaturach, a z kolei w gorące dni nie dopuści do przegrzania. Hitem jest odzież wzbogacona jonami srebra – ma ona działanie antybakteryjne i nie dopuszcza do powstawania brzydkiego zapachu, nawet podczas najbardziej intensywnego treningu.