Nowoczesne rowery szosowe – co warto o nich wiedzieć?

2019-09-09

Oryginalne rowery szosowe od renomowanego producenta są marzeniem wielu amatorów kolarstwa, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Jeszcze kilka lat temu porządny rower szosowy naprawdę dużo kosztował, dlatego też nie każdy mógł pozwolić sobie na jego zakup. W dzisiejszych czasach sytuacja odwróciła się o 180 stopni, dzięki czemu w sklepach rowerowych można znaleźć modele w różnym przedziale cenowym.

Idealny rozmiar

Dla większości początkujących rowerzystów najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście wybranie odpowiedniego rozmiaru. Jak łatwo się domyśleć rowery szosowe należy dobierać przede wszystkim do swojego wzrostu. Niepewnie jeździ się nie tylko na zbyt dużym modelu, ale również na zbyt małym rowerku. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie dokonać wyboru, powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Dobry sprzedawca z wielką przyjemnością podpowie nam jaki rower szosowy wybrać, aby w 100% zaspokoił nasze indywidualne oczekiwania.

Wysokiej jakości rama

Od jakości ramy zależy nie tylko komfort naszej jazdy, ale również końcowa cena jednośladu. Rowery szosowe powinny oczywiście posiadać jak najlżejszą konstrukcję. Dla osób początkujących najlepszym wyborem będą rowery z ramą aluminiową. Jeszcze kilka lat temu w sklepach rowerowych królowały przede wszystkim ramy stalowe, które w dzisiejszych czasach odchodzą do lamusa. Dla profesjonalnych kolarzy zarezerwowane są niezawodne ramy karbonowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Rama karbonowa jest bardzo lekka i niesłychanie wytrzymała, dlatego też jest to inwestycja na lata.