Maska przeciwpyłowa na rower – niezbędny gadżet rowerzysty

Jazda na rowerze wiąże się z wieloma korzyściami. Pobudza do pracy mięśnie, poprawia ogólną kondycję, a przy okazji sprawia mnóstwo radości i pozwala odkrywać nowe miejsca. Niestety, rowerzyści są też szczególnie narażeni na zagrożenia płynące z zanieczyszczenia atmosfery. Jak się przed nimi chronić? Skuteczną bronią będzie maska przeciwpyłowa na rower.

Czym jest maska przeciwpyłowa na rower?

Maski przeciwpyłowe na rower gadżet, w który powinien zaopatrzyć się każdy rowerzysta – zwłaszcza, jeśli porusza się po terenach miejskich i zanieczyszczonych. Maska wyposażona jest w specjalny filtr, który blokuje szkodliwe pyły i chroni drogi oddechowe rowerzysty. Jednocześnie maska nie utrudnia oddychania, ponieważ jest dopasowana do potrzeb sportowców. Rowerzysta może więc czuć się w pełni swobodnie i oddychać pełną piersią, nie narażając się ani na dyskomfort związany z oddychaniem zanieczyszczonym powietrzem, ani na przykre konsekwencje zdrowotne, jak alergie, zatrucia czy coraz częstsze nowotwory dróg oddechowych.

Gdzie kupić maskę przeciwpyłową i który model wybrać?

Maski przeciwpyłowe oferuje coraz więcej sklepów sportowych – tych stacjonarnych i tych internetowych. Przeglądając ofertę, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Liczy się jakość wykonania – w tej sprawie najlepiej zaufać renomowanym producentom sprzętu sportowego. Inne ważne kryterium to dopasowanie rozmiaru maski do swoich potrzeb: płci oraz postury. Dla rowerzystów najlepsze będą maski sportowe, które nie utrudniają oddychania podczas wysiłku fizycznego.