Jakie akcesoria dla rowerzysty?

Na ulicach coraz częściej można zobaczyć osoby jeżdżące na rowerze. Część z nich jeździ wyłącznie dla przyjemności, dla pozostałych jest to alternatywa dla poruszania się po mieście samochodem czy komunikacją publiczną. Niezależnie od motywacji warto jeździć na rowerze choćby dla poprawy kondycji. W jakie akcesoria warto zainwestować, aby codzienne przejażdżki były przyjemne i bezpieczne?

Oświetlenie

Każdy rowerzysta powinien zaopatrzyć się w dwa światełka – białe z przodu oraz czerwone z tyłu. To stosunkowo nieduży wydatek, który jednak znacząco podnosi bezpieczeństwo rowerzysty na drodze, bez oświetlenia w godzinach wieczornych rowerzysta będzie niewidoczny dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Kask

Mimo że coraz więcej osób regularnie jeździ na rowerze, nierzadko na ulicach widzi się osoby bez kasku. To błąd, ponieważ to niepozorne akcesorium może okazać się ratunkiem przy upadku. Co ważne, po ulegnięciu wypadkowi w kasku konieczna jest jego wymiana, nawet jeśli nie widać na nim śladów zniszczenia.

Błotniki

Wiele osób na co dzień nie ma zamontowanych błotników w rowerze. O ile w okresie wiosenno letnim rzeczywiście nie są one niezbędnym elementem wyposażenia, o tyle jesienią, kiedy pogoda nie rozpieszcza, błotniki rowerowe mogą okazać się niezbędnym akcesorium. Jazda na dwóch kółkach po deszczu będzie dużo przyjemniejsza, kiedy ograniczy się ryzyko zabrudzenia ubrań. Dodatkowo wycieczki ze znajomymi będą fajniejsze, jeśli nie będą się wiązać z chlapaniem osoby jadącej z tyłu.