Jak dobrać odpowiedni kask rowerowy?

2019-12-10

Kask rowerowy to podstawowy atrybut każdego rowerzysty, zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Jego zadaniem jest chronić przed urazami. Jednak temat kasków rowerowych wciąż budzi wiele kontrowersji. Rowerzyści nie wiedzą do końca jaki kask jest najlepszy, jaki najlepiej ochroni, jaki fason, do jakiej jazdy będzie pasował no i w końcu czy rzeczywiście jeżdżąc rowerem trzeba używać kasku?

Czy w kasku jest warto jeździć?

Kask rowerowy ma za zadanie chronić głowę przed urazami. Bez względu na wszystko w kasku warto jest jeździć. Nigdy nie wiadomo jaki uraz może nas spotkać a w przypadku gdy na głowie mamy kask, jest ona zawsze jednak ochroniona.

Jest tyle rodzajów kasków rowerowych

Dzisiaj kaski rowerowe są funkcjonalne, spełniają role ochronną oraz mają bardzo ciekawy design. Czemu więc nie nosić kasków rowerowych podczas szusowania rowerem po drogach, mieście czy po górach. Na rynku są kaski:
– szosowe,
– miejskie,
– typu orzeszek,
– full face,
– enduro.

Jak dobrać odpowiedni kask dla siebie?

Kaski rowerowe są dzisiaj produkowane dla każdego, dla dzieci, kobiet i mężczyzn i nastolatków. Mają różne fasony, rodzaje i są w różnych kolorach. Każdy dobierze dla siebie odpowiedni kask.
Jednak przed zakupem dobrze jest kask przymierzyć, powinien być on wygodny, nie powinien uwierać a osoba, która ma go kupić powinna w nim dobrze się czuć.
Trzeba również zwrócić uwagę na oznaczenia na metce i sprawdzić jaki poziom bezpieczeństwa gwarantuje nam dany kask. Ponadto kask powinien mieć otwory wentylacyjne oraz jego waga powinna być jak najmniejsza.