Jak często wymieniać filtry do masek przeciwsmogowych?

Maska antysmogowa to gadżet niezbędny w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasila się problem smogu w polskich miastach. Umieszczony w niej filtr wyłapuje zanieczyszczenia i blokuje je, nie pozwalając im wniknąć do dróg oddechowych. Aby działał prawidłowo, musi być jednak regularnie wymieniany.

Nowe filtry do masek – lepsza ochrona

Filtry węglowe umieszczane w maskach antysmogowych z czasem zużywają się i przestają dobrze pełnić swoją rolę. Trzeba dbać o ich regularną wymianę, żeby maseczka chroniła drogi oddechowe. W zależności od częstotliwości używania maski czas działania filtra może wynosić od kilku dni do nawet kilki tygodni. Wszystko zależy od rodzaju maski, producenta, filtra i intensywności użytkowania. Zalecenia podaje na opakowaniu producent. Częściej filtry do masek muszą wymieniać biegacze, rowerzyści oraz osoby, które sporo czasu spędzają na dworze w masce.

Gdzie kupować filtry do masek antysmogowych?

Filtry na wymianę najłatwiej kupić bezpośrednio u producenta, by mieć pewność, że pasują do danego modelu i rozmiaru maski. W swojej ofercie mają je również sklepy sportowe oraz wiele sklepów internetowych. Przed zakupem trzeba upewnić się, że rodzaj i wielkość filtra odpowiada zakupionemu modelowi maseczki. Najlepiej zawsze mieć w domu zapas filtrów, by w razie potrzeby móc wymienić wkładkę i cieszyć się skuteczną, dobrze ochraniającą drogi oddechowe maseczką antysmogową.